Przejdź do treści

Dobór fryzury – twarz w kształcie serca

Dokonując wyboru fryzury konieczna jest obiektywna ocena swojej sylwetki i cech charakterystycznych, postawy i sposobu trzymania głowy, a także kształtu twarzy.

twarz-serce

Fryzura dla twarzy w kształcie serca.

O twarzy w kształcie serca mówimy, kiedy jest ona szeroka na wysokości oczu i policzków, natomiast wąska w okolicach brody. Osoby o tym kształcie twarzy często mają również wysokie czoło. To twarz, którą możemy kojarzyć w takich osób, jak: Liz Hurley, Reese Witherspoon i Scarlett Johannson.

Wyżej wymienione aktorki nie mają problemu z zachowanie symetrii swojej twarzy poprzez właściwy dobór długości włosów oraz fryzury. A zatem jaka fryzura jest optymalna do tego problematycznego kształtu twarzy? Warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, zanim oddamy się w ręce fryzjera bądź też same będziemy próbowały stylizacji włosów.

  • Przy osobach o twarzy w kształcie serca dobrze wygląda fryzura optycznie wydłużająca czoło oraz poszerzająca dolną część twarzy.  Najlepiej jest postawić na fryzury nieregularne, asymetryczne, niezależnie od ich długości.
  • W przypadku włosów długich, twarz znakomicie wygląda w obramowaniu lekko falistych włosów,  cieniowanych poniżej kości policzkowych i opadających na szyję. W przypadku oficjalnych wyjść i specjalnych okazji, można mocniej pokręcić końcówki włosów i ułożyć je falami na ramionach, natomiast samą nasadę zostawić prostą.
  • Dobrze sprawdzą się również długie włosy z kosmykami sięgającymi linii żuchwy, szczególnie dla kobiet, które nie przepadają za grzywkami. Takie cięcie będzie stanowiło ramę dla twarzy i pomoże wyeksponować kości policzkowe.
  • Przy tym kształcie twarzy krótka fryzura podkreśla kobiecość. Miłośniczki krótkich fryzur powinny szczególnie postawić na wycieniowane włosy u szczytu fryzury. Raczej nie powinny być zaczesane do góry.
  • Jeśli podejmujemy decyzje o posiadaniu grzywki, to raczej asymetrycznej, zaczesanej na jedną stronę. Może być zarówno krótka, jak i długa. Dobrym pomysłem jest grzywka sięgająca oczu i mocno wycieniowane włosy, przysłaniające kości policzkowe. W ten sposób odwrócimy uwagę od czoła, a przyciągniemy do oczu i ust.
  • Dobrym pomysłem jest też krotki bob – tego rodzaju fryzura przyciągnie uwagę do policzków oraz brody, maskując zbyt wysokie i szerokie czoło.
  • W przypadku twarzy w kształcie serca niewskazane są wszelkie cięcia oraz uczesania, które podkreślają mankamenty. Osoby o tym kształcie twarzy powinny zatem zrezygnować z tzw. „końskich ogonów”, tapirowania włosów oraz gładkich, przylegających do czaszki fryzur.