Przejdź do treści

Co Twoje włosy mówią o Tobie?

Sztuka od wieków wyraża oraz podkreśla znaczenie piękna. Atrakcyjność jest dostrzegana już od najmłodszych lat, zaś osobom ładnym częściej przypisuje się pozytywne cechy społeczne. Na szczęście mamy wpływ na własną atrakcyjność i wcale nie musimy w tym celu odwiedzać chirurga plastycznego. Wystarczy zadbać o swoją fryzurę.

Zadbaj o fryzurę.

Fryzurę tworzy dany kształt. Osiąga się ją poprzez odpowiednią stylizację włosów, zrównoważone linie, które dobrze się będą komponowały zarówno z kształtem głowy, cechami twarzy, jak i charakterem i stylem życia. Podstawowym celem fryzury nie jest wcale olśniewający wygląd, ale jego poprawienie i zwiększenie pewności siebie. Wybierając daną fryzurę należy pamiętać, że istnieją uczesania odpowiednie do pracy, a także po pracy, inne na co dzień, a inne na specjalne okazje. W każdym jednak przypadku muszą one współgrać z naszą osobowością, strojem, makijażem i dodatkami.

Fryzura musi być również dopasowana do wieku – modna, młodzieżowa fryzura może u starszej osoby wyglądać nieatrakcyjnie, podkreślając niedoskonałości jej urody. Już same ostre linie obecne w nowoczesnych stylach podkreślają zmarszczki na twarzy, czole oraz wokół ust.

Fryzura ponadto musi uwzględniać charakter pracy. Istnieją pewne zawody (na przykład pielęgniarka, chirurg, kucharka), które niosą ze sobą konieczność upięcia włosów bądź takiego ich cięcia, żeby pojedyncze kosmyki nie wymykały się spod czepka. W takim przypadku nie powinno się decydować na mocne cieniowania.

Na zdrowym ciele zdrowe … włosy

Organizm człowieka przypomina system naczyń połączonych co oznacza, że jakiekolwiek zaburzenia w jednej ze sfer, przekładają się na kłopoty z innym organem czy zewnętrzne oznaki wewnętrznych problemów. Ciesząca się witalnością osoba, która dba o kondycję fizyczną, kocha ruch, przebywanie na świeżym powietrzu, której dieta jest zbilansowana, będzie z pewnością dumną posiadaczką pięknych, gęstych i lśniących włosów. Jeśli włosy są szorstkie, rozdwajają się na końcach i straciły blask to może oznaczać, że padły ofiarą mocnych farb, dekoloryzacji, rozjaśniania, trwałej ondulacji, a także suszenia włosów gorącym powietrzem, charakterystycznego szczególnie dla osób żyjących w pospiechu. Jeśli natomiast się przetłuszczają, to może to być oznaką problemów z przemianą materii i układem krążenia.

Fryzura a charakter

Fryzura jest też odbiciem naszej osobowości, stosunku do życia oraz do siebie. Synonimem „szarej myszki” powinien stać się naturalny kolor włosów i nieśmiertelny kucyk. Długie, opadające na plecy włosy mogą świadczyć o silnej potrzebie niezależności, umiłowaniu natury oraz prostoty życia. Włosy krótkie, ekscentryczne pazurki i wyraźne asymetrie są oznaką awangardowego sposobu bycia, bojowego ducha i chęci przełamania tradycyjnego podziału społeczeństwa i przypisywania mu ról męskich i kobiecych.

Dużo o osobie może powiedzieć również kolor. Osoby farbujące włosy na kolor blond, nawet podświadomie, chcą zwrócić na siebie uwagę. Włosy koloru rudego mają być z kolei oznaką drapieżności, natomiast farbowanie włosów na kolor ciemny wiąże się z pragnieniem otoczenia się nimbem tajemniczości.

Tagi: